امروز : 7 اردیبهشت 1396

مندبالا

راهنمای درج آگهی

آنچه که شما را از سایرین متمایز می کند رعایت نکاتی است که هر چند در نگاه اول پیش پا افتاده به نظر می رسد اما همان نکات به اصطلاح پیش پا افتاده می تواند تاثیر بسزایی در جذب مخاطبین شما داشته باشد. انتخاب گروه مناسب، عنوان مناسب، متن مناسب، تصویر مناسب و کلمات کلیدی از جمله این مسایل می باشند.

ما در این بخش سعی داریم که تمامی نکاتی  که به شما کمک می کند تا بتوانید یک آگهی با محتوای مناسب درج کنید را در اختیار شما بگذاریم. با رعایت این اصول شما می توانید مخاطبین و مشتریان واقعی خود را پیدا کنید.

 

آگهی ویژه :

اگر آگهی شما برایتان اهمیت بالایی دارد به جای درج رایگان آن را به صورت ویژه درج کنید. آگهی ویژه برترهای زیادی نسبت به آگهی رایگان دارد که در جلب مخاطب بسیار تاثیرگذار است. می تواند این برتری ها را در بخش تعرفه مطالعه کنید.

 

انتخاب گروه مناسب :

کاملا واضح  است که اگر آگهی شما درباره یک نمایشگاه ماشین باشید وآنگاه آن را در بخش کامپیوتر ثبت کنید شانس خود را برای دیدن شدن توسط خوانندگان به حداقل رسانده اید! چون هیچ کس در گروه کامپیوتر به دنبال یک نمایشگاه ماشین نمی گردد! بلکه گروه اتومبیل و زیر گروه نمایشگاه ماشین، بهترین انتخاب است. بنابراین دقت کنید همیشه برای درج آگهی خود بهترین گروه  و زیر گروه را انتخاب کنید.

 

انتخاب عنوان مناسب :

از عناوین کلی در آگهی خود استفاده نکنید !

عناوینی همچون : زیر قیمت، فرصت استثنایی، حراجی،تضمینی،تضمینی 100%، آماده به کار ، انجام پروژه زیر قیمت ، قابل توجه ،فروش فوری، استخدام فوری و جذب فوری نیروی کار، بسیار کلی و نامفهوم هستند و می توانند شامل هر موضوعی باشند. بنابراین از آنجایی که خواننده نمی داند محتوای آگهی چیست  از آن عبور می کند و به دنبال آگهی می رود که دقیقا موضوع مورد دلخواه او در عنوان آن ذکر شده باشد.

به عنوان مثال عناوین زیر می توانند در جلب نظر خواننده موثر باشند :

  • ترخیص کالا و مشاوره در خصوص واردات
  • پذیرش و ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد
  • خطوط تولید پروفیل درب و پنجره upvc
  • استخدام مهندس نرم افزار با 2 سال سابقه کار
  • صندلی ماساژ و ماساژور دستی

این عناوین که به طور نمونه ذکر شد خواننده را ترغیب می کند که برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر روی آگهی کلیک کند.

 

 انتخاب متن مناسب :

سعی کنید متن آگهی شما شیوا و روان باشد و اطلاعات  اولیه مفید و کلیدی در مورد آگهی خود به خواننده ارائه کنید.اگر بتوانید در آگهی خود به اکثر سوالات اولیه خوانندگان خود پاسخ دهید، از طرفی هم خواننده ی آگهی میتواند به سرعت تصمیم گیری کند و از طرف دیگر شما در زمان خود برای پاسخ گویی به سوالات مخاطبین خود صرفه جویی کرده اید.

نیازی نیست تمام اطلاعات در مورد کالا و خدمات خود را در متن یک آگهی بگنجانید.آگهی طولانی برای خواننده می تواند خسته کننده باشد.به همین دلیل بسیاری از اوقات یک متن کوتاه با اطلاعات اولیه کامل میتواند برای خواننده جذاب تر باشد.

حتما اطلاعات تماس خود را در قسمت های تعیین شده در زمان ثبت آگهی قرار دهید تا مشتری بتواند با شما تماس بگیرد.

 

 درج تصویر مناسب :

تصاویر را مرتبط با موضوع آگهی خود انتخاب کنید.

در بعضی موارد به جای استفاده از عکس های آماده در اینترنت، بهتر است که از کالای خود شخصا عکس بگیرد و در آگهی خود قرار دهید. به عنوان مثال اگر آگهی شما در مورد فروش زمین، مغازه، خودرو ویا آثار هنری است بهتر است  عکسی دیجیتالی از آن تهیه کنید.

در نهایت سعی کنید از عکس های باکیفیت استفاده کنید. یک عکس دقیق و با کیفیت حتی می تواند از متن آگهی بر روی مخاطب  بیشترتاثیر بگذارد. تصاویر شما باید با حجم حداکثر 512 کیلوبایت باشد و سایز حداکثر 1024*768 پیکسل باشد.

 

برچسب ها و کلمات کلیدی :

برچسب چیست ؟

برچسب هر مطلب در واقع کلمات کلیدی است که موضوعیت آن مطلب را بیان می کند.مثلا مطلب درباره واردات و صادرات کالا است. کلمات کلیدی می توانند واردات کالا،صادرات کالا، واردات و صادرات کالا و… باشند.

به این فکر کنید که افراد با جستجوی چه کلمات و یا عباراتی ممکن است به آگهی شما برسند.

دقت کنید که  در سایت مندبالا کلمات کلیدی باید با یک Enter از هم جدا شوند.

 

کلمات کلیدی چه کاربردی دارد؟

موتور های جستجو مثل گوگل همواره در حال اسکن کردن و پویش محتویات صفحات وب هستند. استفاده از کلمات کلیدی به این موتورهای جستجو  کمک می کند تا به آسانی از موضوع مطالب آگاه شوند. در نتیجه در صورتی که کسی موضوعی مرتبط با فعالیت شما را در گوگل جستجو کرد، گوگل نیز آگهی شما را در اولویت بالاتری قرار می دهد. به این ترتیب هم جستجو کننده خیلی سریعتر به آنچه که می خواهد می رسد و هم آگهی شما به عنوان یک مطلب مرتبط به جستجو کننده نشان داده می شود.

البته در این میان فاکتورهای کلیدی دیگری هم وجود دارند که می توانند بسیار تاثیر گذار باشند تا آگهی شما در رتبه های بالای گوگل و سایر موتورهای جستجو نشان داده شوند.

برای تکمیل بحث، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

  • عبارت های کلیدی چند کلمه ایی انتخاب کنید.
  • عبارت های کلیدی تک کلمه ایی معمولا بسیار رقابتی هستند و نمی توانند بازار هدف را مشخص کنند.

با جستجوی کلمه “کتاب” در گوگل با نزدیک به  40 میلیون رقیب روبرو شدیم ! این در حالی است که کلمه کتاب مشخص نمی کند دنبال چه کتابی بوده اید:

کتاب رمان، کتاب کمک درسی، کتاب آموزش آشپزی و …

 

اما اگر ” کتاب  آموزشی ”  را جستجو کنید مشخص است که به دنبال کتاب آموزشی می گردید نه چیز دیگر.  اگر عبارت” کتاب الکترونیکی آموزش شبکه های کامپیوتری ” را جستجو کنید به خال زده اید. شما دقیقا به دنبال کتاب الکترونیکی آموزشی در زمینه شبکه های کامپیوتری می گردید. دیگران هم دقیقا مانند شما عمل می کنند. کاربران دریافته اند که به کمک عبارات دو، سه و چهار و حتی پنج کلمه ایی بهتر می توانند منظور خود را بیان کنند و در عین حال به نتایج بهتری نیز دست یابند.

 

چگونه برای مطلب خود برچسب تعیین کنم؟

به سادگی موقع ثبت آگهی در قسمت پایین همان صفحه، بخش مربوط به برچسب ها را خواهید یافت. فقط فراموش نکنید که برچسب ها با Enter باید از هم جدا شوند.

 

قوانین :

لطفا قبل از ثبت آگهی، بخش شرایط درج آگهی را مطالعه کنید تا آگهی شما مورد تایید قرار گیرد.

 

سخن آخر :

در سایت مندبالا آگهی شما هیچ وقت پس از پایان مدت اعتبارش از سیستم حذف نمی شود! بلکه به بایگانی آگهی ها منتقل می شود.همچنین شما می توانید برای به روز کردن آگهی خود به بخش منوی کاربری رفته و سپس در بخش لیست آگهی های ثبت شده ، در جدول مربوط به آگهی ها گزینه بروزرسانی را انتخاب کنید.